"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Dili

Ukrayna’da eğitim dili anlamında değerlendirecek olursak, Ukrayna’da hizmet veren üniversitelerde verilen dil eğitimi bakımından inceleme yapacak olursak, özellikle üç dilin ön plana çıktığını görmekteyiz. Bu dillerin de Rusça, Ukraynaca ve İngilizce olduğunu öncelikle belirtmekte fayda var.

Peki bu dillerin hangisi diğerine göre daha avantajlıdır? Dillerin üniversite eğitimindeki yeri nedir? Üniversitelerde dil eğitimi almak zorunlu mudur? Bu anlamda, merak ettiğiniz sorulara yanıt bularak makalemize devam edelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu anlamda bünyesinde bulunan dil okulları eğitimi bakımından da önemli danışmanlık şirketleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda uzman ve deneyimli personeller bakımından, talep eden kullanıcılara hak ettikleri kalitede eğitim imkanını sunan firmamız, kaliteyi uzaklarda aramanıza gerek bırakmadan talep ettiğiniz dil eğitimi imkanını size sağlayacaktır.

Ukrayna’da eğitim veren fakültelerde az önce de belirttiğimiz gibi üç dil bazında eğitim verilmektedir. Bu diller arasından en avantajlı olanı Rusça’dır. Bunun nedeni Ukrayna’da konuşma dili ve eğitim çoğunlukla Rusça üzerinden sağlanmaktadır. Bu anlamda avantaj sırasında Rusça ilk sıradadır. Bunun yanında ikinci sırada avantajlı olan dil Ukraynaca’dır. Bunun nedeni de yerel anlamda yaşadığınız ülkenin tarih, kültür ve yerel kişiler anlamında, yapacağınız araştırma ve incelemelerde katkı sağlayacaktır. Bu nedenle Ukraynaca dili önem sırasında ikinci sırada yer almaktadır.

Son olarak da İngilizce gelmektedir. Ancak ingilizce seviyesi diğer dillere nazaran, daha alt seviyede yer aldığı için ingilizce dili tercih bakımından üçüncü sırada değerlendirilebilir. Ukrayna’da eğitim dili bakımından yukarıda belirttiğimiz konulara göz attığınızda, Ukrayna’nın dil eğitiminiz bakımından da ne kadar avantajlı bir ülke olduğunu görürsünüz. Bunun nedeninin ne olduğunu merak edecek olursanız,

Üniversitelerde dil eğitimi almak zorunlu mu?

Ukrayna’da eğitim dili anlamında üç dil tercih edilmektedir. Bu anlamda üniversitelere uyum sağlamak ve eğitimi o dilde alabilmeniz için, dilin önemi çok büyüktür. Bu nedenle dil öğrenimine dikkat etmenizi öneriyoruz. Bunun yanında üniversitelerde dil hazırlık sınıfı zorunluluğu bulunmaktadır. Yani bu anlamda, tercih edeceğiniz fakültenin herhangi bir bölümünü tercih ettiğinizde, lisans eğitimine başlamadan bir yıl boyunca zorunlu dil hazırlık kursuna katılırsınız. Bu sayede de eğitim alacağınız bölümde ihtiyaç duyacağınız dili, en profesyonel şekilde öğrenmenizi sağlayacağız.

Hem eğitim danışmanlık rehberlik şirketi olarak eğitiminizde başarılı bir sonuca ulaşmanız ve bu kapsamda da hem ülkeniz hem de yaşadığınız şehirde sizi sevenlere haklı gurur yaşatabilmeniz için üzerimize düşen sorumluluk neyse, yerine getirmeye hazırız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın