"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Diş Hekimliği

Ukrayna’da eğitim diş hekimliği okuma fırsatını öğrencilere sunmaya devam ediyor. Diş hekimliği alanında eğitim almak ve uzmanlaşmak için Ukrayna üniversiteleri özellikle son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Zaman kaybetmeden diş hekimi olma hayalinizi gerçeğe dönüştürmek ve merak ettiklerinizi öğrenmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuzu dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Kaliteli bir üniversite eğitimi ve keyifli geçecek bir öğrencilik hayatı için Ukrayna son derece uygun bir ülkedir. Tıp alanından, eczacılığa ve diş hekimliğine kadar pek çok fakültede öğrenim olanağı sunan Ukrayna üniversiteleri, ücretleri açısından da oldukça cezbedici bir yapı çizmektedir.

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelere öğrencileri istihdamı sağlayan yurtdışı eğitim danışmanlık firmamız aracılığı ile Ukrayna’da yaşama ve eğitim görme koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ukrayna’da üniversite okumanın en büyük avantajlarından bir tanesi yabancı dil öğrenme fırsatı olmaktadır. Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk, Odessa, Dnepropetrovsk, Iviv, İvano – Frankivsk ve Herson’daki üniversiteler de eğitim dili Rusça’dır. Bu kentlerdeki üniversitelerde verilen eğitim Avrupa standartlarındadır. Gerek dünyanın çeşitli ülkelerinden gerekse de Türkiye’den Ukrayna üniversitelerinde diş hekimliği okumak için gidenlerin sayısı bu nedenle fazla olmaktadır.

Ukrayna Üniversitelerinde Diş Hekimliği Eğitimi Almanın Avantajları

Öğrencilere sunulan imkan ve olanakları ile Ukrayna’da eğitim, diş hekimliği alanında oldukça gözde bir konumdadır. Üniversitelerin sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi başvuru kolaylığıdır. Ukrayna üniversitelerine başvurmak ve kayıt olmak için Türkiye’de yapılan LYSİ, YGS ve türevi sınavlara girme şartı aranmamaktadır. Asgaride lise mezunu olmanız Ukrayna’da üniversite okuyabilmeniz için yeterli olmaktadır. Bu üniversitelerin sunduğu önemli bir diğer avantaj ise verilen mezuniyet diplomasının niteliğidir. Ukrayna üniversitelerinde diş hekimliği eğitimi sonrasında (diğer bölüm ve fakültelerde de) Europass mavi diploma verilmektedir. Türkiye tarafından tanınan / geçerliliği olan bu diploma ayrıca Avrupa’da 1. kalite sayılmaktadır.

Uzman akademik kadrosu, diş hekimliğine dair teknolojik ekipmanı ve üst düzey eğitim sistemi (teorik ve pratik) ile eğitim veren Ukrayna üniversitelerine girişler maddi anlamda da uygun olmaktadır. Ukrayna da diş hekimliği eğitim ücretleri yıllık ortalama 2500$ ile 6000$ arasında değişmektedir. Zengin kültürel ve tarihsel geçmişi olan Ukrayna’daki eğitimin nasıl olduğu, nerelerde kalınabileceği ve üniversitelere nasıl başvuru yapıldığı aklınızı kurcalayabilmektedir. Gerek merak ettiklerinizi öğrenmek gerekse bu üniversitelere başvuru yapmak adına Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuzla irtibata geçebilirsiniz. Uzman ve deneyimli kadromuz Ukrayna’da eğitim diş hekimliği olanakları ile ilgili sizleri bilgilendirecek ve süreç boyunca en büyük destekçiniz olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın