"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukraynada Eğitim Mimarlık

Ukrayna’da Eğitim Mimarlık fakülteleri hatta mimarlık üniversiteleri ile çok kaliteli bir o kadar da kolaydır. Ukrayna eğitimi, özellikle yükseköğretimi çok ciddiye alıyor. Yükseköğretimin ülkenin geleceğini nasıl etkilediğinin farkında olan Ukrayna üniversiteler için çok fazla kaynak ve enerji harcıyor. Bu sayede hemen her şehirde üniversite, enstitü ya da akademi açmış. Bu açılımı çok eskiye dayandıran Ukrayna, bu sayede köklü bir eğitim kültürüne de sahip olmuş.

Öyle ki Ukrayna da asırlık kurumlar, yükseköğretim hizmeti veriyor. Buna karşın ülkedeki genç nüfus yeteri kadar çok değil. Bu yüzden Ukrayna yabancı öğrenci kabul ediyor. Hatta bunun için çok kolaylıklar sağlıyor. Bu kolaylıkların başında Ukrayna eğitim sistemi geliyor. Hemen tüm Avrupa ülkeleri gibi Ukrayna da yükseköğretim için sınav zorunluluğu uygulamıyor. Sizden istenen tek şey okuduğunuz bölümle, derslerle ilgilenmeniz. Akademik ya da teknik konularda verilenleri daha da geliştirmeniz ya da üniversite öğrencisinden beklenen diğer özellikler oluyor. Bu ise hem öğrencilerin kariyerinde hem de ülkenin geleceğinde önemli bir yer ediniyor.

Ukrayna verdiği eğitimin kalitesine çok güveniyor. Öyle ki Avrupa ülkelerinde geçerli ve tanınan Europass programı çerçevesinde mavi diploma veriyor. Böylece mezun olduğunuzda tüm Avrupa devletlerinde geçerli bir diplomanız olacak. Bunu Rusça hazırlık sınıfında alacağınız dil eğitimiyle desteklerseniz yabancı dil avantajınız da olacaktır. Böylece uluslararası şirketler için çok cazip bir özgeçmişiniz olacaktır. Ukrayna’da Eğitim Mimarlık üniversiteleri ya fakülteleri ile veriliyor.

Geleceğin Mesleğine Ukrayna Farkı İle Ulaşın

Ukrayna’da eğitim dili Rusça olduğu için bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor. Daha sonra 4 yıl lisans okuyacaksınız. Ancak sınavsız da olsa öğrencileri kabul eden üniversite sonrasında sıkı bir eğitim sunuyor. Derslere devam zorunluluğu bunun ilk adımını oluşturuyor. Her eylül ayının ilk haftası çoğu üniversite eğitime başlıyor. Hemen her şehirde bulunan mimarlık fakülteleri ya da üniversitelerinde eğitim görmek mümkün. Üstelik diğer ülkelerde aynı bölümden eğitim görmekle eşdeğer bütçe istiyor.

Ukrayna üniversiteleri mimarlık eğitimi için yıllık 2000 ila 4000 Dolar arasında bir fiyat istiyor. Bu fiyatlara aylık 200-300 dolar arasında değişen yemek ve ulaşım masraflarını da ekleyin. Tüm bu avantajların yanında Ukrayna çok kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Sadece yemek kültüründe bile sayısız alternatifiniz olacaktır. Tüm eğitim hizmetlerinde diplomanızı alana kadar Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak yanınızda olacağız. 20 yıldan fazladır ülkemizde yurt dışı eğitim danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ukrayna’da Eğitim Mimarlık ve daha fazla bilgi ve detay almak isterseniz Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık bürolarımıza gelebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın