"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Eczacılık

Ukrayna’da eğitim eczacılık ile ilgili nitelikli bir öğrencilik hayatı sunmaktadır. Ukrayna’da alacağınız eczacılık eğitimi ile hedeflerinize ve hayallerinize bir adım yaklaşmış olacaksınız. Hem uygun fiyatlarla eczacılık eğitimi almak hem de Ukrayna’da eğitim hakkında merak ettikleriniz için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuzu dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Dolu dolu geçecek bir üniversite hayatının yanı sıra, üst düzey bir eğitim de vaat eden bu üniversiteler yabancı dil öğrenimi açısından da oldukça avantajlıdır. Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk (Lugansk Halk Cumhuriyeti), Odessa, Dnepropetrovsk, Iviv, İvano – Frankivsk ve Herson’da bulunan tıp fakülteleri ve sağlık bilimleri Rusça eğitim vermektedir.

Ukrayna’nın önemli merkezlerinde yer alan ve Avrupa standartlarında eğitim veren Ukrayna üniversiteleri dünyanın pek çok ülkesinden olduğu gibi Türkiye’den de öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Tarihi, engin coğrafyası ve kültürel yapısı ile son derece cezbedici olan Ukrayna, eczacılık eğitimi için de oldukça elverişli bir ortam sunmaktadır. Kaliteli kadrosu ve teknolojik ekipmanları – derslikleri ile üniversite eğitiminin hakkını veren bu üniversiteler, geleceğinizi profesyonel biçimde şekillendirmenize yardımcı olacaktır. Yurtdışında eczacılık eğitimi almak niyetindeyseniz ya da üniversite eğitiminize zaman kaybetmeden başlamak istiyorsanız, Ukrayna üniversitelerini vakit kaybetmeden incelemeye başlayabilirsiniz.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi

Ukrayna’da eğitim eczacılık anlamında özellikle son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi Ukrayna üniversitelerin öğrencilerine sunduğu eğitim avantajlarıdır. Ukrayna üniversitelerine giriş için Türkiye’de yapılan LYS ve YGS tarzı sınavlara girmeye gerek yoktur. Taban – tavan puan esasi ile çalışmayan bu üniversitelere başvurmak için lise (meslek lisesi de dahil) mezunu olmak yeterlidir. Üniversite bitiminde verilen diplomalar Europass mavi diplomadır. Mavi diploma hem dünyanın çeşitli ülkelerinde hem de Türkiye’de tanınmaktadır. Daha basit bir ifade ile, Ukrayna’da eğitimini aldığınız eczacılık diploması, Türkiye’de geçerli olmaktadır. Bu diplomalar ayrıca Avrupa’da 1. kalite sayılan üniversite diplomalarındandır.

Ukrayna eczacılık fakültelerinde verilen eğitim üst düzey olmakla birlikte, bu üniversitelerin akademisyen kadrosu da alnında yetkin eğitmenlerden oluşmaktadır. Tüm bu imkan ve koşullar da oldukça uygun fiyatlandırma politikalarına sahiptir. Eczacılık fakültelerinin eğitim ücretleri yıllık ortalama 2500$ ile 6000$ arasında değişmektedir. Ukrayna’da eczacılık eğitimi almak ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak adına Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuzu arayabilirsiniz. Yıllardır yurtdışı eğitim rehberliği sunan firmamız; birikim, tecrübe ve deneyim çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ukrayna’da yaşam şartlarından, üniversitelere başvuruya kadar geniş bir yelpazede hizmet veren kurumumuz yurtdışı eğitimi öncesi – sırası – sonrası süreçlerde en büyük yardımcınız olacaktır. Bizlerin de desteği ile Ukrayna’da eğitim eczacılık hedefinize ulaşmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın