"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Ekşi

Ukrayna’da eğitim ekşi sözlük ve benzeri blog platformlarında, durumun nasıl ve ne düzeyde olduğu noktasında çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu noktada yorumları net olarak paylaşmaktansa, yorumların analizlerini yaparak ekşi ve benzeri yazarların Ukrayna’da eğitime nasıl baktığını ve bu kapsamda nasıl görüş belirttiğini makalemizin ilerleyen bölümlerinde paylaşacağız. Ancak Bu tür paylaşım ve blog sayfalarında yapılan paylaşımlar yetersiz bilgilerle yapılmaktaysa, bundan sonra da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı vasıtasıyla, bu eksik bilgiyle yapılan yorumların da önüne geçerek, daha sağlıklı bilgilerle paylaşım yapılmasını sağlayacaktır. Burada belirtmemiz gereken en güzel gelişme de şu ana kadar böyle paylaşımların yapılmamış olması.

Ukrayna’da eğitim ekşi

bloglar vasıtasıyla, az önce de belirttiğimiz gibi kişiler, çeşitli görüş paylaşımları yapmaktadır ve insanlar da bilgi araştırması yaparken, bu tür bloglarda paylaşılan bilgilerin doğruluğundan emin olamasa da zihnen bir önyargıya sahip olabiliyor. Tabi ki bu konu Ukrayna ile ilgili değil, herhangi bir konuyla alakalı da bu durum gelişmektedir. Siz en doğru bilgileri bizden alın ve bu kapsamda Ukrayna’da eğitim standartları noktasında hangi imkanlara sahip olabileceğinize bakın.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu kapsamda 20 yıldır, Ukrayna başta olmak üzere birçok ülkede üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Örneğin Ukrayna’da alacağınız lisans eğitimi kapsamında herhangi bir mülakat veya sınava girmeden, yalnızca lisans ya da önlisans diploması aracılığıyla istediğiniz lisans programına kayıt olabilirsiniz. Ancak bunun için bir yıllık dil hazırlık eğitimi almanız gerekmektedir.

Ukrayna’da eğitimin diğer avantajları nelerdir?

Ukrayna’da üniversite eğitimi aldığınızda, bunun yanında bazı avantajlarınız olduğundan az önce bahsetmiştik. Bu kapsamda, avantajları saymaya devam edecek olursak, yaşam şartları Avrupa ülkeleri göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygundur. Örneğin yıllık iki bin dolar ile altı bin dolar aralığında çeşitli bölümlerde lisans eğitimi alabilmeniz mümkündür.

Ülkeler arası ekonomik gelişmeler, Karadeniz’den dolayı komşumuz durumunda olması da, Ukrayna’da çok sayıda Türk öğrencinin eğitim almasına neden olmaktadır. Konaklama ücretlerine bakacak olursak, yurt ücretleri oldukça uygundur. Oda kiralarsanız aylık 100 dolarlık, ev kiralayacak olursanız da 400 ila 700 Dolar arası bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca gıda ve ulaşım anlamında da Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun fiyatlarla yaşayabileceğiniz bir ülkedir.

Ukrayna’da eğitim ekşi ve benzeri bloglarda bugüne kadar nasıl yorumlar yapıldığından çok, bundan sonra daha sağlıklı yorumlar yapılacağından emin olabilirsiniz. Çünkü doğru bilgi her zaman hayat kurtarır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın