"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Hukuk Fakültesi

Ukrayna’da eğitim hukuk fakültesi bölümünde eğitim almanıza imkan tanımaktadır. Dünya’nın en prestijli mesleklerinden sayılan savcı, avukat ya da hakim olmak gibi bir hedefiniz varsa, Ukrayna üniversitelerinde bulunan hukuk fakültelerini tercih edebilirsiniz. Bu meslekleri Türkiye’de icra edebilmek için çeşitli seçme değerlendirme sınavlarına girerek belli puanlar almanız gerekmekteyken, Ukrayna üniversitelerinde böyle bir koşul bulunmamaktadır. Zaman kaybetmeden üniversite eğitimine başlamak isteyenler ve yurt dışında eğitim görme planı olanlar için, bu üniversiteler harikulade bir fırsat olmaktadır. Ukrayna’daki hukuk fakülteleri ile ilgili detaylı bilgiye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı çalışanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Doğu Avrupa ülkelerinden biri olan Ukrayna; geniş yüzölçümü, zengin kültürel ve tarihi mirası, misafirperver yapısı ve kaliteli üniversite eğitim sistemi ile son derece cezbedici bir ülkedir. Dünyanın önemli kültür merkezlerinden birisi olan Ukrayna’da üniversite eğitimi alarak kariyerinizi şekillendirebilir, dilinizi geliştirebilir ve muazzam bir öğrencilik hayatı geçirebilirsiniz. Tüm bu olanakların uygun fiyatlarda sunulması ise bu üniversiteleri bir adım öne çıkarmaktadır. Ukrayna üniversitelerinde, eğitimler Rusça ve İngilizce dillerinde verilmekte ve hukuk eğitim ücretleri yıllık ortalama 2000$ ile 4000$ arasında değişmektedir.

Ukrayna’da Hukuk Fakültesi Eğitimi

Ukrayna’da eğitim hukuk fakültesi bünyesinde uzman akademisyenleri barındırmaktadır. Alanında bilgili ve deneyimli olan akademik kadrosunun yanı sıra, Ukrayna üniversitelerinin eğitim sistemi de son derece güncel ve niteliklidir. Üstün teknolojili fakültelerde verilen dersler, öğrencilerin meslek hayatını kolaylaştıracak eğitimleri kapsamaktadır.

Ukrayna üniversitelerine giriş için Türkiye’de yapılan LYS ve YGS gibi sınavlara gerek yoktur. Bu üniversiteler için taban puan şartı da aranmamaktadır. Üniversitelere başvuru için lise mezunu (meslek lisesi de dahil) olmak yeterlidir. Kaliteli hukuk eğitimi sonrasında verilen diploma ise Europass mavi diploma olmaktadır. Türkiye tarafından da tanınan bu mezuniyet belgesi, Avrupa’da 1. kalite sayılan diploma olma özelliğine sahiptir.

Hukuk eğitimi alırken bir yandan da yabancı dilini geliştirmek isteyenler için Ukrayna üniversiteleri idealdir. Kiev, Harkov, Donetsk, Lugansk, Odessa, Dnepropetrovsk, Iviv, Herson ve İvano – Frankivsk şehirlerinin isimlerini taşıyan üniversitelerde (özel ve devlet) eğitimler Rusça’dır.

Zaman kaybı yaşamadan hukuk eğitiminize başlamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı büromuzla iletişime geçebilirsiniz. Dahil olduğu danışmanlık sektöründe lider konumda olan kurumumuz, Ukrayna’da hukuk eğitimi almanızda size yardımcı olacaktır. Ukrayna’da hukuk okuma ya da burada yaşama ve geçinme gibi konularda merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz. Ukrayna’da eğitim hukuk fakültesi mezunu olmanızı ve mesleğinizi rahat bir şekilde icra etmenizi sağlayacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın