"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği

Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği dalında da Avrupa ülkelerinde kalitesini ispatladı. Bunu Europass programları kanıtlıyor. Europass; Avrupa Birliği ülkelerinin mesleki ve kişisel yeterlilik için uyguladığı bir programlar bütünüdür. Bu program içinde öz geçmiş, dil pasaportu, sertifika, diploma gibi alt başlıklar bulunur. Tüm Ukrayna üniversiteleri mavi diploma verir. Bu mavi diploma sayesinde aldığınız eğitimin tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olduğu ispatlanmış olur. Böylece diplomanızla birlikte tüm Avrupa ülkelerinde çalışma fırsatı bulacaksınız. Geleceğin meslekleri arasında yer alan inşaat mühendisliği ile kendinize sağlam bir kariyer edineceksiniz. Ukrayna üniversiteleri size sağladığı eğitim ve çift yabancı dil desteğiyle de öz geçmişinizde büyük bir artınız olacak.

Ukrayna üniversiteleri bu ve daha fazla avantajı sizlere çok daha kolay yollarla sunuyor. Bu avantajlardan ilki belki de en çok sevineceğiniz, sınav şartının olmaması. Evet, Ukrayna eğitim sisteminde LGS gibi sınavlar bulunmuyor. Yani uzun ve zorlu bir sürece girmeden sadece lise mezunu olmanız yeterli oluyor. Sonrasında istediğiniz bölümde lisans okuyabilirsiniz. Diğer avantajı ise mezunlarına verdiği mavi diploma olacaktır. Bu sayede çalışma olanaklarınız artacaktır. Özellikle uluslararası şirketlerin nezdinde oldukça avantajlı bir konuma yükseleceksiniz. Özellikle Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği dalında kalitesini tüm dünya da ispatladı. Ukrayna sadece inşaat değil, denizcilik, havacılık gibi alanlarda da üniversiteler açtı. Bu şekilde belirli dallarda derinlemesine bir eğitim sağlıyor.

Neden Ukrayna’da İnşaat Eğitimi?

Sınav şartı aramaması, mezunlarına sağladığı mavi diploma ve çift dil dışında Ukrayna üniversitelerin avantajları bitmiyor. Ukrayna, yükseköğrenim için de çok fazla kaynak ayırıyor. Bu yüzden hemen her şehirde bir üniversite var. Hemen her şehirde Kiev, Harkov, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv gibi şehirler başta olmak üzere kurulan üniversitelerde inşaat mühendisliği eğitimi veriliyor. Bu şehirlerde Teknik ya da İnşaat – mimarlık üniversiteleri bünyesinde inşaat mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Bu üniversitelerde eğitim Rusça olduğu için bir yıl Rusça hazırlık okumanız gerekiyor.

Yıllık 2000 – 4000 dolar arasında değişen eğitim ücretleriyle bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. üstelik bir öğrencinin yurtlarda kalması yıllık 500 – 600 dolara mal olur. Yiyecek ve ulaşım içinse aylık 300 dolar civarında bir masrafı oluyor. bu fiyatlar neredeyse büyük şehirde bir aynı özelliklerde bir üniversite okumak neredeyse aynı fiyata mal olur. Hatta bazen daha fazlasına bile mal olabilir. Tüm bu fırsatları ve daha fazlasını Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofislerinden öğrenebilirsiniz. 20 yıldan fazka zamandır Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak tüm tecrübemizle Ukrayna’da Eğitim İnşaat Mühendisliği konularında sizlere hizmet ediyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!