"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği

Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği alanında da kendini ispatladı. Bunu Europass programları ile sizlere hak ettiğiniz kalitede eğitimi alacaksınız. Ukrayna da diğer Avrupa ülkeleri gibi eğitime büyük önem verdi. Bunun için kendi eğitim sistemini yeniden düzenledi. Avrupa ve dünya standartlarında bir eğitim için gereken kaynağı ayırdı. Yapılacak düzenlemeleri ve daha fazlasını yıllar içinde hayata geçirdi. Tüm bunlardan yanında ne yazık ki Ukrayna genç nüfus oranında yeteri kadar öğrenciye sahip değil. Bunun için yabancı öğrencilere kapılarını açan Ukrayna bunun karşılığını yavaş yavaş almaya başladı. Bilim ve kültürde hedeflediği noktaya gelen Ukrayna, önümüzdeki yıllarda bu alanlarda adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Öğrenciler için öncelikle sınav uygulamasını kaldıran Ukrayna tüm gençlerinin üniversite okumasını sağlamaya çalışıyor. Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği diğer bölümlerde olduğu gibi sıkı bir eğitime tabi tutuyor. Yine de sınavsız girebileceğiniz bu üniversite size hayallerinize bir adım daha yaklaşma şansı verecek. Bunun yanında mezun olduğunuzda mavi diploma alacaksınız. Yani bu diploma ile tüm Avrupa ülkelerinde geçerli bir eğitim aldığınızı ispatlamış olacaksınız. Bunların yanında eğitim dilinin Rusça olması ve yerel halkın da Rusça konuşmasıyla akıcı bir yabancı diliniz olacak. Bunu İngilizce ile desteklediğinizde ise yurt içinde ve yurt dışında büyük bir avantaj kazanmış olacaksınız.

Ukrayna Üniversitelerinde Eğitim

Ukrayna üniversitelerinde eğitim Rusça ve bazı bölümlerde İngilizce olarak verilir. Ancak Makine Mühendisliği bölümü Rusça eğitim veriyor. Bu yüzden 1 yıl hazırlık eğitimi almanız gerekiyor. Bundan sonra 4 yıl makine mühendisliği okuyup 5 yılda mezun olabilirsiniz. Hemen her şehirde bir üniversite olsa da başta Kiev, Odessa, Harkov gibi şehirlerde bulunan üniversitelerde Makine Mühendisliği okuyabilirsiniz. Bu üniversitelerin yıllık maliyeti 2000 dolarla 4000 dolar arasında değişir. Eğer yurtta kalmak isterseniz aylık 60 – 70 dolar gibi bir maliyeti olacaktır.

Ukrayna’da hayat ucuz olduğu için toplam masraf ülkemizdeki gibi olacaktır. Hatta beslenme alışkanlıklarına göre bu maliyet daha da azalacaktır. Avrupa kalitesinde bir eğitim veren Ukrayna üniversiteleri Avrupa ülkelerinden daha ucuz olmasıyla daha da cazip hale geliyor. Bunun yanında sınavsız giriş olanağı ile daha da seviliyor.

Mezun olunca kazanacağınız avantajlar ise ayrı bir tercih sebebi oluyor. Tüm bu özellikler ve daha fazlası için ise Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofislerinden bilgi alabilirsiniz. 20 yıldan fazla zamandır öğrencilere ve ailelerine danışmanlık hizmeti veren firmamız ile geleceğe daha güvenle bakacaksınız. Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği ve aklınıza takılan her şey için sizleri Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık bürolarımıza bekliyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!