"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ukrayna’da Eğitim Uçak Mühendisliği

Geleceğin mesleği için Ukrayna’da Eğitim Uçak Mühendisliği eğitimi almaya ne dersiniz? Sürekli gelişen ve değişen teknolojiye uyum sağlamak ve şirketler tarafından aranan kalifiye eleman olmak ister misiniz? Gelecekte iş kaygısı olmadan, mezun olur olmaz bir işiniz olsun ister misiniz? Tüm bu sorulara cevabınız evetse çözümü basit…

Ülkemizde yoğun bir sınav maratonundan sonra ve çok çalışarak uçak mühendisliği okuyabilirsiniz. Ya da daha kolay yoldan hatta sınava bile girmeden uçak mühendisliği okuyabileceğinizi biliyor musunuz? Sadece lise mezunu olarak bir üniversiteye yerleşebileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik eğitiminin kalitesini tüm Avrupa ülkelerinin tanıdığını biliyor muydunuz?

Tüm bunların ortak bir cevabı var. Ukrayna’da Eğitim Uçak Mühendisliği konusunda çok ileri düzeyde. Aslında tüm ülke üniversiteleri eğitim konusunda çok iddialı ve bu iddiasını kanıtlayacak özelliklere sahip. Ukrayna geleceğin eğitimle daha güzel olacağını görmüş ve bunun için eğitime ağırlık vermiş. Hatta üniversiteleri sadece belirli alanlarda yoğunlaştırmış.

Gemicilik üzerine eğitim veren üniversiteler, ekonomi üzerine eğitim veren üniversiteler gibi mimarlık, pedagoji gibi alanlarda üniversiteler kurmuş. Böylece belirli alanlarda daha derin ve ileri eğitim, araştırma geliştirme çalışmaları yapabiliyor. İşte uçak mühendisliği üniversiteleri de bu amaçla kurulmuş. Sadece uçak mühendisi değil, uçakla ilgili her alanda her şeyin eğitimini vermek için kurulmuş.

Ukrayna’da Uçak Mühendisliği Üniversiteleri

Ukrayna genelinde en önemli iki uçak mühendisliği üniversitelerinde eğitim görme şansınız var. Bunlardan ilki başkent Kiev’de bulunan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi, 1898 tarihinden beri eğitim hayatını sürdürüyor. Yılların getirdiği birikimle sizlere daha parlak bir kariyer sunuyor. Diğeri ise Harkov şehrindeki Harkov Havacılık Üniversitesi 1930 yılından beri eğitim öğretim hayatına devam ediyor.

Ukrayna’nın bu iki gözde üniversitesine Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık farkıyla ulaşabilirsiniz. Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili Rusça olsa da bu iki üniversitede İngilizce ve Rusça eğitim veriliyor. Hangisini seçerseniz o dile bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor. Daha sonra 4 yıl lisans eğitimi alıyorsunuz. Toplam 5 yıl sonra uçak mühendisi olabilirsiniz.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde 75 tane uçak ve helikopter, 42 farklı uçak motoru bulunuyor. Bunun yanında 3 farklı uçak simülatörü ve yaklaşık2500 tane modern bilgisayarı var. 240 farklı on-board sistemi ve kütüphanesindeki yaklaşık 3 milyon kitap ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim veriyor. Harkov Havacılık Üniversitesi ise bunlardan aşağı kalır bir yanı olmadan eğitimine devam ediyor. Ukrayna’da Eğitim Uçak Mühendisliği ve diğer detaylar için Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın